ارتباط با ما در

ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت عظیم و برجسته بین‌المللی است

«الکساندر ناگی» معتقد است ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت عظیم و برجسته در سطح بین‌المللی است.

منتشر شده

«الکساندر ناگی»، کارشناس امور سیاسی اهل کلمبیا با اشاره به اینکه آمریکا و هم پیمانانش به خوبی می‌دانند بهترین راه حل بحران، مذاکره با ایران است، به خبرنگار مهر گفت: راه دیگری پیش روی آنها نیست. آنها نمی خواهند که هستی و حیاتشان همچنین نیروهای اروپایی وآمریکایی حاضر در منطقه تحت تاثیر جنگ آسیب ببینند.

وی افزود: البته نباید فراموش کرد که آمریکا و هم پیمانانش از قدرت نظامی بسیار خطرناکی برخوردارند ولی با این حال درصورت حمله به ایران متحمل ضربات سختی خواهند شد.
این کارشناس سیاسی کلمبیایی و مخاطب رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما در ادامه افزود: ایران با توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ از زیر بار تحریم های شورای امنیت رهایی یافت و در شرایط حال حاضر دشمنان قادر نخواهند بود بار دیگر ایران را زیر یوغ خود ببرند.

وی در ادامه یادآور شد: ایران همپیمانانی چون چین و روسیه دارد که با وتوی آنها دشمنان هیچ کاری پیش نخواهند برد. شرایط دشواری بر ایران تحمیل شده است و منجر به آن شده که این کشور از موانع موجود عبور کند. ایران کشوری با ساختاری بر اساس خودکفایی در تولید نیازهای خود در تمامی سطوح از جمله کشاورزی، پتروشیمی، صنعت، داروسازی و از همه مهمتر علوم دانش بنیان و غیره است.

وی با تاکید بر اینکه ایران از لحاظ نظامی دیگر ایران دهه ۸۰ نیست، خاطرنشان کرد: ایران از توان موشکی بالایی برخوردار است. مجهز به نیروهای نظامی از جمله نیروی دریایی با تاکتیک و استراتژی ویژه است.

وی افزود: نیروهای نظامی محور مقاومت نمایش بی نظیری را در جنگ سال ۲۰۰۶ لبنان به نمایش گذاشتند. آنها قادرند ضربات مهلکی را بر پیکره دشمن وارد کنند. برای ایشان شرایط جغرافیایی و میزان پیشروی های ارتش دشمن اهمیتی ندارد.

وی یادآور شد: طرح «خاورمیانه جدید» با شکست رو به رو شده است. این طرح در عراق و سوریه مدفون شد. حال «معاهده قرن» را مطرح کرده اند که در نطفه نابود شده است. این معاهده فاقد ارزش بوده، حتی اگر نوشته شود و به امضا برسد.

وی در پایان گفت: ایران راه دشواری به سوی یک تغییر بسیار مهم درپیش دارد که البته در این راه با گام های مستحکم قدم برداشته است. ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت عظیم و برجسته در سطح بین المللی نه تنها در زمینه سیاسی، اقتصادی، علمی، تولید و غیره … بلکه حتی در سطح نظامی و استراتژیکی نیز در حال برداشتن گام های بسیار مهمی است. سفر نخست وزیر ژاپن به ایران همچنین دیدار رسمی وزیر امور خارجه آلمان به این کشور نشان دهنده همین مسئله است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

آخرین اخبار

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر خلق و خوی دختران

شکست تلخ ایران مقابل بحرین/ بازهم در منامه گرفتار شدیم

روایت عجیب امیرآبادی از از نفوذ منابع خبری زم

عادت کلامی خانواده‌های ناکارآمد

واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به دستگیری زم

پست اینستاگرامی پدر روح الله زم پس از دستگیری پسرش +عکس

واکنش فرانسه به دستگیری مدیر آمد نیوز/ نگرانی فرانسوی‌ها از پخش اعترافات روح الله زم

بازیکنان هم زیرآب فرهاد را زدند؟

شباهت‌های بازداشت روح الله زم و عبدالمالک ریگی/ مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز در شیراز بازداشت شد؟

اولین واکنش دولت به دستگیری «روح‌الله زم»

آخرین قیمت دلار

مقام سپاه: «زم» از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

پاسخ کدخدایی به شائبه اختلاف شورای نگهبان با رئیس‌جمهور

کشور‌های دوست با زبان به آمریکا احترام می‌گذارند، اما در عمل با ما کار می‌کنند/ آمریکا یک تروریسم اقتصادی است

تصویری از اولین پرواز رفت و برگشت با ۲ خلبان زن

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.