ارتباط با ما در

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ پنج درصد سهمیه کنکور به دانش آموزان مناطق درگیر با سیل اختصاص یافت

در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی با تأیید وزارتخانه‌های کشور و علوم، تحقیقات و فناوری و با توجه به حادثه سیل اخیر، سهمیه آزمون سراسری به مناطق سیل زده افزایش پیدا کرد.

منتشر شده

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه به ریاست رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب کرد که ۵ درصد سهمیه مازادبرظرفیت کنکوربه مناطقی که به طورمستقیم درگیر سیل شدند، اختصاص یابد. اختصاص این درصد، سهمیه افرادی را که بهطورعمومی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شرکت می‌کنند، تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

**تصویب کلیات سند رونق تولید در شرایط تحریم

درجلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی، کلیات سند رونق تولید در شرایط تحریم در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست علی لاریجانی تصویب شد.

در این جلسه با توجه به نامگذاری سال جاری به نام «رونق تولید»، کلیات سند رونق تولید در شرایط تحریم و با رویکرد اقتصاد مقاومتی به تصویب اعضای جلسه رسید و مقرر شد با تصویب ۱۰ سیاست کلی این سند، تکالیفی برای دستگاه‌های عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با محوریت «دانش مبنا» و «فرهنگ بنیان» تعیین شود.

دستگاه‌های مربوطه پس از تهیه برنامه اقدام، این برنامه را در دو ستاد «راهبری نقشه جامع علمی کشور» و «راهبری مهندسی فرهنگی» به تصویب می‌رسانند و ظرف شش ماه گزارش عملکرد در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد.

** تصویب اساسنامه جایزه بین المللی ایثار

در ادامه این جلسه اساسنامه جایزه جهانی ایثار به تصویب اعضا رسید. این جایزه برای فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی ایثار، مقاومت و از خودگذشتگی در سطح جهانی اعطا می‌شود.

همچنین در این جلسه، حجت‌الاسلام محمدیان، حجت‌الاسلام پارسانیا، حجت‌الاسلام محمدی عراقی، حجت‌الاسلام قمی به عنوان نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در ستاد هماهنگی و راهبردی نقشه جامع مهندسی فرهنگی کشور انتخاب شدند.

همچنین با عضویت نماینده وزارت علوم در شورای اجتماعی کشور موافقت شد.

حجت‌الاسلام محمدیان نیز به عنوان نماینده شورای عالی در هیأت نظارت مرکزی بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان تعیین شد.

حجت‌الاسلام قمی نیز به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیأت نظارت بر مطبوعات تعیین شد.

مخبر دزفولی و رحیم‌پور هم به عنوان نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای سیاستگذاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی انتخاب شدند.

در ادامه این جلسه نیز هیأت امنای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اختیارات خود را به طور دائمی واگذار کرد و سعید رضا عاملی، محمدعلی کی‌نژاد، محمدرضا مخبر دزفولی، منصورکبگانیان و محسن قمی به عنوان اعضای کمیسیون دائمی هیأت امنای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شدند.

همچنین در این جلسه محمد دبیری مقدم به پیشنهاد فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان عضو هیأت امنای فرهنگستان‌ها تعیین شد.

در این جلسه حجج الاسلام حمید پارسانیا، احمدواعظی، سیدحسن ربانی، عبدالحسین خسروپناه، سید یوسف طباطبایی نژاد، سید مصباح عاملی، محمودرضا جمشیدی، عبدالکریم بهجت‌پور، سیدمحمود مدنی و سیدحسن میرمعزی، به عنوان نمایندگان شورای عالی حوزه در شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شدند.

حمید محمدی و رحیمی صادق و خانم علاسوند، هم به عنوان نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای تخصصی حوزوی انتخاب شدند و حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا نیز مجدداً به عنوان رئیس شورای تخصصی حوزوی تعیین شد.

 

آخرین اخبار

محاکمه شهروند آمریکایی به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران

شبکه متهمان اخلال ارزی در کل کشور فعال بوده است

پیروزی‌های مقتدرانه سروقامتان ایران موجی از شادی در دل‌ها آفرید

از سوی سازمان انرژی اتمی؛

تداوم کاهش تعهدات برجامی/ گزارش آخرین اقدامات فردا اعلام می‌شود

شوک بزرگ به سرخپوشان؛

نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید

حادثه دریای عمان و واکنش نظام بین‌الملل

ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت عظیم و برجسته بین‌المللی است

موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

خواهان واردات محصولات کشاورزن از ایران هستیم

بسیج در حادثه سیل، کار سه ساله را ۳۵ روزه انجام داد

مدیریت جهادی تنها راه غلبه بر مشکلات و عبور از بحران‌ها است

کاراته ایران باثبات‌ترین تیم در دنیا/ مصائب شیرین سرمربی

۴۷۰۰ کودک زباله‌گرد در پایتخت/ تجارت ۲۶۰ میلیاردی طلای کثیف

سفر سرپرست فدراسیون کشتی به سوئیس و ابهاماتی در مورد آن

میانگین رشد قیمت لبنیات ۲۰ درصد است/ جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.