ارتباط با ما در

رئیس مرکز مدیریت عملکرد وزارت کشور مطرح کرد:

۱۲۰۰ تشکل در مناطق سیل‌زده فعال بوده‌اند/ واریز کمک ۳۰۰ میلیونی

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور بر اساس آمار یک هزار و ۲۰۴ تشکل در مناطق سیل‌زده فعالیت داشته‌اند، گفت: همچنین تشکل‌ها ۳۱۰ میلیون کمک واریز کرده‌اند.

منتشر شده

علی طالبی با اشاره به اینکه از همه کسانی که فضای شهرهای سیل زده را به خوبی مدیریت کردند، گروه‌های جهادی، نیروهای مسلح، بسیجیان و… تشکر می‌کنم، اظهار داشت: امیدوارم این همدلی و انسجام که لطف الهی بود همچنان استمرار داشته باشد؛ غصه یکدیگر را بخوریم و به یکدیگر کمک کنیم تا بر مشکلات فائق آییم.

وی با بیان اینکه در این اتفاقات، استکبار جهانی و عواملی که در خارج از مرزها نشسته‌اند عملکرد ما را نگاه می‌کنند و ارزیابی آنها حول دو محور است، اینکه چقدر رضایتمندی در بین مردم ایجاد می‌شود و اینکه چقدر نظام کارآمد است در تنظیم روابط داخلی خود و مردم و اقداماتی که باید انجام دهد، تصریح کرد: انصافاً در کمترین زمان از حالت بحران خارج شد شهرها، خارج شدن از حالت بحران یکی از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند اطمینان را در بین مردم افزایش دهد.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور افزود: اتمام کار و نتیجه گرا بودن خیلی مهم است؛ حرکت کنیم به مرحله بعد؛ اگر این اتفاق نیفتد فکر می‌کنم نگرانی دوباره افزایش یابد.

طالبی با تاکید بر اینکه امروز متوجه شدم یکسری از سازمان‌های مردم نهاد کمتر شده‌اند و جای آنها خالی شده است؛ حوزه اجتماعی تلاش کنند تشکل‌ها را در منطقه نگه دارند و از ظرفیت آنها استفاده کنند، افزود: در بخش پل‌ها کار بسیار ارزشمندی صورت گرفته است. اما رمپ های کناری هرچه سریع‌تر زده شود تا رفت و آمد مردم عادی شود و کمک شود به اینکه مردم در مابقی امور کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در مورد پمپاژهای آب اعتراضات زیاد بود و باید زودتر فکری شود؛ ادامه داد: اعلام شده است در قضیه سیل تعداد تشکل‌های فعال استانی ۵۲ مورد، ۲ تشکل ملی، ۸۸۹ تیم مددکار اجتماعی و ۱۵ موکب فعالیت داشتند؛ ‬۲۴۶ گروه جهادی حضور داشتند و در مجموع‌‬ ۱۲۰۴ تشکل فعال بوده است و ۳۱۰ میلیون کمک واریز کرده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با بیان اینکه مردم و تشکل‌ها این آمادگی را دارند کمک کنند و باید قدر بدانیم، تصریح کرد: در خصوص ساماندهی کمک‌های مردمی باید فکری کنید. سامانه «سجاد» ایجاد شده است و میزان کمک‌های مردمی در حادثه سیل از طریق این سامانه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

طالبی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه مجوزها و پروانه‌های ساخت مسکن به صورت رایگان است لذا درآمدهای پایدار شهری در آینده مشکل پیدا می‌کند و ممکن است شهرداران نتوانند بودجه جاری را تأمین کنند؛ در این مورد باید فکری شود.

 

آخرین اخبار

در معاملات بازار آزاد تهران؛

قیمت سکه امروز چهارم خرداد۹۸ به ۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید

یورو نیوز خبر داد؛

پمپئو برای مذاکره درباره ایران به اروپا برمی‌گردد

رکورد «منفی» که لیگ هجدهم برجای گذاشت/ خشکسالی به گل‌های لیگ رسید

تصمیم جدید برای واردکنندگان/ واردات بدون انتقال ارز همچنان ممنوع

معاون توانیر:

تابستان امسال خاموشی برق در کشور نخواهیم داشت

یک جهانگرد هرمزگانی با شتر به دور دنیا می‌رود

دارویی تلخ برای نگاهداشت حافظه جمعی ایرانیان

کمک بازار برای بازشدن گیت ناصرخسرو/محدودیت بازدید از شمس العماره

فرانسوی‌ها دیگر علاقه چندانی به مطالعه ادبیات ندارند

شب گردی در تهران؛ از افطار تا سحر

شروط عجیب هم‌خانگی در سایت‌های آگهی

در حسینیه امام خمینی (ره)؛

مراسم سوگواری امام علی(ع) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

مدارس لوکس در تهران؛ از اردوی فرانسه تا آموزش یوگا و شنا

معاون وزیر صمت خبر داد؛

گرانفروشی ۴ خودروساز به تعزیرات حکومتی گزارش شد

توضیح وزارت امور خارجه درباره دیدار ظریف با یک سناتور آمریکایی

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.