ارتباط با ما در

ادامه ممنوعیت واردات خودرو و رانت برای خودروسازان

مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو ابلاغ شد

منتشر شده

جامعه ایرانی- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور بالاخره بعد از مدتها کشمکش در رابطه با تعیین تکلیف خودروهای موجود در انبار گمرک مصوبه دولت برای ترخیص این خودروها را ابلاغ کرد.

تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۹ دیماه ۹۷ هیأت وزیران درخصوص ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری، طی نامه شماره ۱۳۷۱۶۱در تاریخ ۱۶ دیماه ۹۷ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ گردید.

بر اساس این ابلاغیه تمامی خودروهایی که پیش از این به گمرک وارد شده دارای قبض انبار هستند به شرطی که بالاتر ۲۵۰۰ سی سی نباشند با پرداخت حقوق ورودی می‌توانند ترخیص گردند.

همچنین این مصوبه در رابطه با ارز دریافتی واردکنندگان که به نرخ رسمی بوده، آنها را ملزم کرده است تا مابه التفاوت قیمت ارز را با سامانه سنا یعنی ارز آزاد پرداخت کنند و در مواردی که خودرو بالای ۴۰هزار دلار قیمت دارد ۴۰ درصد حقوق ورودی بیشتری پرداخت کند.

به نظر می‌رسد با ابلاع این مصوبه بخش اعظمی از خریداران خودرو که در سال گذشته و ابتدای سالجاری پیش خرید کرده بودند و امکان دریافت خودرو خود را ندشته‌اند، دیگر مشکلی برای دریافت خودروی خود نخواهند داشت.

البته بر اساس این مصوبه تمامی ثبت سفارشهای واردات خودرو غیر از موارد ذکر شده باطل خواهد شد و واردات خودرو همچنان ممنوع خواهد بود و در اصل رانت فروش خودرو در داخل برای ایرانخودرو و سایپا برقرا ماند.

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.