ارتباط با ما در

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با جامعه ایرانی تشریح کرد:

احمدی‌نژاد به دنبال چیست؟

با توجه به اینکه بحث یارانه‌ها بر افکار عمومی محرومین و آسیب پذیران ماندگار مانده، احمدی‌نژاد با این وعده که امکان افزایش آن را باید در دوره‌ای جستجو کرد که مسئولیت قدرت سیاسی در اختیار او یا حلقه نزدیکش باشد، قطعاً سال آینده  حضوراو را به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی انتخابات شاهد خواهیم بود.

منتشر شده

جامعه ایرانی- حق‌شناس تصریح کرد: در عرصه سیاست مجموعه حلقه آقای احمدی‌نژاد را همچنان پیگیر و فعال در عرصه سیاست باید ببینیم و دنبال کنیم. آن‌ها این استعداد رادارند که برای رسیدن به خواسته‌ها حتی از روش‌های غیرمعمول و بدون ضابطه هم بهره بگیرند. پیش‌بینی می‌کنم که آن‌ها در حال آماده کردن خود برای شرکت در انتخابات سال آینده مجلس و ۱۴۰۰ ریاست جمهوری هستند.

زمانی که دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد پایان رسید، او به این باور نرسیده بود که باید قدرت را کنار گذارد، علاوه بر اینکه به سفرهای استانی خود ادامه می‌داد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ برای کاندیداتوری هم ثبت‌نام کرد و از هر فرصتی برای انتقاد از مسئولین فعلی با شدیدترین لحن بهره می‌برد.

آنچه این روزها بسیار موردتوجه احمدی‌نژاد قرار دارد، شرایط اقتصادی کشور است وبر همین اساس کلاس‌هایی با عنوان اقتصاد به زبان ساده برگزار می‌کند.

احمدی‌نژاد که در زمان ریاست جمهوری او شاخص‌های کلان اقتصادی تنزل پیدا کرد و به‌عنوان‌مثال میزان نقدینگی کشور از زمان آغاز به کار دولت نهم تا زمان اتمام دوره دولت دهم به میزان ۶ برابر افزایش یافت و بر مبنای شاخص تورم نیز می‌توان از ۵۶ درصد تورم در انتهای دوران دولت او نسبت به ابتدای دوران تصدی‌گری‌اش اشاره کرد، مطرح کرده است که می‌توان میزان یارانه‌های نقدی را تا سه برابر فعلی افزایش داد.

احمدی‌نژاد در حالی چنین پیشنهاد برای رفع مشکل می‌دهد که کارشناسان عدم موفقیت او در تحقق وعده‌هایش را تأثیر عواملی مانند سیاست‌های اقتصادی نادرست، فقدان انضباط مالی و تحریم‌های علیه ایران می‌بینند، بنابراین به نظر می‌رسد آنچه مدنظر احمدی‌نژاد و دلدادگان به او قرار دارد نه بهبود اقتصاد و حل مشکلات مردم بلکه کسب مجدد قدرت است.

محمدجواد حق‌شناس، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با جامعه ایرانی دراین‌باره که آیا احمدی‌نژاد با طرح چنین پیشنهاد‌هایی می‌تواند روزنه‌ای برای جذب نظر مردم باز کند، گفت: آقای احمدی‌نژاد یک سیاستمدار حرفه‌ای محسوب می‌شود. بدین معنا که فهم ملموسی از قدرت دارد و برای به دست آوردن آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند. بر همین اساس در سال ۸۴ به دلیل همان شناختی که از قدرت داشت، موفق شد لایه‌های آن را به‌راحتی طی و از شکاف‌هایی که در حوزه اصولگرایی به وجود آمده بود، عبور کند.

وی در ادامه ابراز کرد: احمدی‌نژاد موفق شد جای پای مناسب، محکم و قابل‌نفوذی در همان مقطع برای خود درست کرد، اما نگاه او به حوزه قدرت تمامیت‌خواه است، به همین دلیل وقتی بازی را آغاز می‌کند باهدف گذاری صفر یا صد پیش می‌رود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در این خصوص افزود: با توجه به همین مسئله تلاش احمدی‌نژاد در دور دوم براین پایه بود که وقتی به پشت‌بام رسید از لایه‌های ساخت قدرت که نردبان آن‌ها او را به اوج رسانده بود، عبور کند تا دست رقبای داخلی جریانات حلقه سخت قدرت را از حوزه قدرت دور شود و خود به‌تنهایی با گروهش بر اریکه قدرت بنشیند.

حق‌شناس در این رابطه یادآور شد: همین رفتار او سبب شد تا لایه‌های سخت قدرت نتوانند احمدی‌نژاد را تحمل کنند و منجر به این شد که در سال ۹۲ از نامزد موردحمایتش نتواند در انتخابات ریاست جمهوری به خاطر رد صلاحیتی که پیش آمد، حمایت کند و در عمل از فضای رقابت انتخاباتی ۹۲ خارج شد. تلاش او ارسال ۹۶ هم بی‌نتیجه ماند و برخورد سختی با گروه احمدی‌نژاد صورت گرفت، بدین ترتیب که آقایان بقایی، مشایی، رحیمی و مرتضوی به‌عنوان نماد همراهی با او اکنون در زندان به سر می‌برند، اما این برخوردهای سخت سبب نشد که بر خواسته‌ها و تمنیات او اثر منفی گذارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در عرصه سیاست مجموعه حلقه آقای احمدی‌نژاد را همچنان پیگیر و فعال در عرصه سیاست باید ببینیم و دنبال کنیم. آن‌ها این استعداد رادارند که برای رسیدن به خواسته‌ها حتی از روش‌های غیرمعمول و بدون ضابطه هم بهره بگیرند. پیش‌بینی می‌کنم که آن‌ها در حال آماده کردن خود برای شرکت در انتخابات سال آینده مجلس و ۱۴۰۰ ریاست جمهوری هستند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب دراین‌باره توضیح داد: در همین راستا تلاش می‌کند با استفاده از فضای مجازی و پیام‌های کوتاه و تند افکار عمومی را جذب کند.

حق‌شناس در ادامه اضافه کرد: با توجه به اینکه مشایی در زندان به سر می‌برد و او یکی از افراد مهم حلقه احمدی‌نژاد محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد که او سعی می‌کند با تحلیل شرایط اقتصادی که بخش زیادی از خرابی‌های آن مربوط به دوران ریاست جمهوری خود است، اهدافش را برای جلب افکار عمومی پیش ببرد.

وی دراین‌باره اظهار داشت: با توجه به اینکه بحث یارانه‌ها بر افکار عمومی محرومین و آسیب پذیران ماندگار مانده، احمدی‌نژاد با این وعده که امکان افزایش آن را باید در دوره‌ای جستجو کرد که مسئولیت قدرت سیاسی در اختیار او یا حلقه نزدیکش باشد، قطعاً سال آینده  حضوراو را به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی انتخابات شاهد خواهیم بود.

یک دیدگاه

یک دیدگاه

  1. واحد شهبازی

    یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۲

    سلام اقای حق شناس چقذر میگیری اینطور صحبت میکنی و به شعور محرومین توهین میکنی محرومین فقظ در دوره احمدی نزاد کمی در رفا بودن باور نداری نظرسنجی یا رفراندم بزارید تا لااقل دیگر یاوه گوی نکنی وطن فروش

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب

گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید

1.5میلیون بیکار زیر 29سال

دهه‌شصتی‌ها،۴۷درصد جمعیت بیکاران

وندی شرمن خبر داد:

دلایل اوباما برای عدم پذیرش تروریستی اعلام کردن سپاه

منابع فلسطینی اعلام کردند

دولت جدید فلسطین طی چند روز آینده تشکیل می‌شود

تحلیل از تصمیم مدیران سیما

نود در شبکه تازه یا …

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر

محموله ۳۰۰ هزار یورویی آلمان تحویل شد

مرتضی مبلغ:

نمی‌توان منتظر جریان سومی در جامعه به موازات اصولگرایی و اصلاح‌طلبی بود

با طرح نمایندگان مجلس

تشکیل یک وزارتخانه جدید در دولت

وزیر کشور

خسارات سیل به منازل و مزارع مردم تامین خواهد شد

زهرا نژاد بهرام اظهار کرد:

سه اتفاق خطرناک در تهران از زبان عضو شورای شهر

با ۱۲۵ امضای نمایندگان طرح شد

تعویق زمان برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها در سال ۹۸

حسن روحانی خطاب به امریکا:

زنجیره IR8 را رونمایی خواهیم کرد

در واکنش به اخبار سیما

نامه یاسر به علی‌عسگری درباره مرحوم پدر

تقی آزاد ارمکی

چرا مسئولان در گذشته به مسئولیت‌شان عمل نکردند تا مجبور نشوند وارد گل ولای شوند

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.