ارتباط با ما در

محققان مطرح کردند

برای تقویت سلامت قلب به سونا بروید

تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از سونا دارای مجموعه‌ای از مزایا برای سلامتی است، از کنترل فشار خون گرفته تا جلوگیری از سکته و بیماری‌هایی که مغز و ریه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

منتشر شده

جامعه ایرانی– بر اساس مطالعاتی که به تازگی صورت گرفته، حمام گرفتن در بخار گرم سونا می‌تواند خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را کاهش دهد.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نیوزویک، استفاده از سونا چهار تا هفت بار در هفته در مقایسه با افرادی که یک‌بار در هفته از سونا استفاده می‌کنند، باعث کاهش احتمال تجربه مرگ ناشی از ناراحتی قلبی می‌شود. و کسانی که در طول یک هفته در مجموع ۴۵ دقیقه از سونا استفاده می‌کنند در مقایسه با کسانی که ۱۵ دقیقه در هر هفته در سونا هستند، با خطر کمتری روبرو هستند.

بر اساس نویسندگان تحقیقاتی که در نشریه بی ام سی مدیسین منتشر شده، تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از سونا دارای مجموعه‌ای از مزایا برای سلامتی است، از کنترل فشار خون گرفته تا جلوگیری از سکته و بیماری‌هایی که مغز و ریه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

اما اکثر این مطالعات شامل مردان می‌شود. بنابراین محققان در فنلاند –جایی که حمام سونا بسیار رایج است- خواستار تحقیقات جدید با شرکت‌کنندگانی از هر دو جنسیت شدند.

تیم‌های تحقیقاتی در دانشگاه ایسترن فنلاند روی داده‌هایی که در خلال سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۵ درباره استفاده از سونا و بیماری‌های قلبی جمع‌آوری شده بود، مطالعه کردند. حدود یک هزار و ۶۸۸ مرد و زنی که در این مطالعات شرکت داشتند، دارای میانگین سنی ۶۳ سال بوده و پرسشنامه‌هایی را درباره جزئیات استفاده آن‌ها از سونا و تکرار آن در طول هفته پر کردند.

محققان متذکر شدند که موارد مرگ‌ومیر مربوط به بیماری قلبی را در بازه زمانی مورد مطالعه از اسناد بیمارستان و مراکز درمانی جمع‌آوری کرده بودند. این مطالعات نشان داد که سونا مزایای قابل‌توجهی برای سلامت قلب دارد.

دکتر جینا لونبرگ از موسسه قلب آمریکا که در این مطالعات حضور نداشت به نیوزویک گفت که مطالعات قلبی او نیز نتایجی مشابه را به دنبال داشته و این تحقیقات جدید تأیید می‌کند که سونا تا چه اندازه می‌تواند به‌سلامت قلب کمک کند.

 

آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب

گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید

1.5میلیون بیکار زیر 29سال

دهه‌شصتی‌ها،۴۷درصد جمعیت بیکاران

وندی شرمن خبر داد:

دلایل اوباما برای عدم پذیرش تروریستی اعلام کردن سپاه

منابع فلسطینی اعلام کردند

دولت جدید فلسطین طی چند روز آینده تشکیل می‌شود

تحلیل از تصمیم مدیران سیما

نود در شبکه تازه یا …

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر

محموله ۳۰۰ هزار یورویی آلمان تحویل شد

مرتضی مبلغ:

نمی‌توان منتظر جریان سومی در جامعه به موازات اصولگرایی و اصلاح‌طلبی بود

با طرح نمایندگان مجلس

تشکیل یک وزارتخانه جدید در دولت

وزیر کشور

خسارات سیل به منازل و مزارع مردم تامین خواهد شد

زهرا نژاد بهرام اظهار کرد:

سه اتفاق خطرناک در تهران از زبان عضو شورای شهر

با ۱۲۵ امضای نمایندگان طرح شد

تعویق زمان برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها در سال ۹۸

حسن روحانی خطاب به امریکا:

زنجیره IR8 را رونمایی خواهیم کرد

در واکنش به اخبار سیما

نامه یاسر به علی‌عسگری درباره مرحوم پدر

تقی آزاد ارمکی

چرا مسئولان در گذشته به مسئولیت‌شان عمل نکردند تا مجبور نشوند وارد گل ولای شوند

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.