ارتباط با ما در

محققان مطرح کردند

برای تقویت سلامت قلب به سونا بروید

تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از سونا دارای مجموعه‌ای از مزایا برای سلامتی است، از کنترل فشار خون گرفته تا جلوگیری از سکته و بیماری‌هایی که مغز و ریه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

منتشر شده

جامعه ایرانی– بر اساس مطالعاتی که به تازگی صورت گرفته، حمام گرفتن در بخار گرم سونا می‌تواند خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را کاهش دهد.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نیوزویک، استفاده از سونا چهار تا هفت بار در هفته در مقایسه با افرادی که یک‌بار در هفته از سونا استفاده می‌کنند، باعث کاهش احتمال تجربه مرگ ناشی از ناراحتی قلبی می‌شود. و کسانی که در طول یک هفته در مجموع ۴۵ دقیقه از سونا استفاده می‌کنند در مقایسه با کسانی که ۱۵ دقیقه در هر هفته در سونا هستند، با خطر کمتری روبرو هستند.

بر اساس نویسندگان تحقیقاتی که در نشریه بی ام سی مدیسین منتشر شده، تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از سونا دارای مجموعه‌ای از مزایا برای سلامتی است، از کنترل فشار خون گرفته تا جلوگیری از سکته و بیماری‌هایی که مغز و ریه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

اما اکثر این مطالعات شامل مردان می‌شود. بنابراین محققان در فنلاند –جایی که حمام سونا بسیار رایج است- خواستار تحقیقات جدید با شرکت‌کنندگانی از هر دو جنسیت شدند.

تیم‌های تحقیقاتی در دانشگاه ایسترن فنلاند روی داده‌هایی که در خلال سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۵ درباره استفاده از سونا و بیماری‌های قلبی جمع‌آوری شده بود، مطالعه کردند. حدود یک هزار و ۶۸۸ مرد و زنی که در این مطالعات شرکت داشتند، دارای میانگین سنی ۶۳ سال بوده و پرسشنامه‌هایی را درباره جزئیات استفاده آن‌ها از سونا و تکرار آن در طول هفته پر کردند.

محققان متذکر شدند که موارد مرگ‌ومیر مربوط به بیماری قلبی را در بازه زمانی مورد مطالعه از اسناد بیمارستان و مراکز درمانی جمع‌آوری کرده بودند. این مطالعات نشان داد که سونا مزایای قابل‌توجهی برای سلامت قلب دارد.

دکتر جینا لونبرگ از موسسه قلب آمریکا که در این مطالعات حضور نداشت به نیوزویک گفت که مطالعات قلبی او نیز نتایجی مشابه را به دنبال داشته و این تحقیقات جدید تأیید می‌کند که سونا تا چه اندازه می‌تواند به‌سلامت قلب کمک کند.

 

آخرین اخبار

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از 30 دیماه

آغاز پیش فروش بلیت‌­های جشنواره فیلم فجر

دادستان آلمان مدعی شد

بازداشت جاسوس ایران در ارتش آلمان

با اعتبار 1450 میلیارد تومانی

بسته حمایتی کارگران واریز شد

در دیدار با سفیر ایران در بیروت

درخواست حریری از روحانی

آشنایی با روحانی خلع لباس شده

آقا میری؛ روحانی تلگرامی کیست؟ + عکس

ترکان خبر داد:

افشای علت کلافگی جهانگیری از ریاست جمهوری

مصوبه دولت بر زمین ماند

ایراد بنی اسرائیلی همتی به واردات خودرو خارجی

بهزاد نبوی: سوال اینجاست چرا تا این حد روی شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» کار می‌کنند؟

بهرام پارسایی:

نظر کمیسیون اصل ۹۰ درباره افزایش قیمت‌ خودرو؛غیر قانونی است!

توئیت قدوسی از مافیای گوشت و سقوط هواپیمای ارتش

واکنش به مصاحبه جنجالی موسوی خوئینی‌ها

هاشمی رفسنجانی: مگر امام اجازه‌ای خلاف قانون می‌داد؟

پیش بینی سلیمی‌نمین از قطعیت فتنه‌ ۹۸

در نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

هزینه‌ جشنواره فیلم فجر زیر تیغ سازمان بازرسی کل

حناپی

پولی شدن تردد از تونل‌ها در حد کارشناسی است

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.