ارتباط با ما در

محققان مطرح کردند

چهار غذایی که باعث تقویت حافظه می‌شود

دکتر چانگ ژنگ یوان، نویسنده این مطالعات به نیوزویک گفت: «مهم است که دریافتیم شرکت‌کنندگانی که ۱۸ تا ۲۰ سال زودتر مصرف بالاتر سبزیجات و میوه‌ها را آغاز کرده بودند، با احتمال کمتری در ابتلا به مشکلات شناختی روبرو می‌شدند.»

منتشر شده

جامعه ایرانی– دانشمندان چهار غذایی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند به کاهش خطر از دست دادن حافظه کمک کند.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نیوزویک، سبزیجاتی با برگ سبز (مانند اسفناج، کلم، کاهو)، غذاهای دارای کاروتنوئید (مانند گوجه‌فرنگی، رب گوجه، آب گوجه‌فرنگی، هویج، سیب‌زمینی شیرین، کدو، کلم و اسفناج) و میوه‌هایی از خانواده توت (مانند توت‌فرنگی و زغال‌اخته) با حفظ مهارت‌های حافظه مرتبط هستند.

محققان در دانشگاه هاروارد با بررسی و تحلیل شرایط ۲۷ هزار و ۸۴۲ نفر به این نتایج رسیدند. شرکت‌کنندگان در این تحقیقات دارای میانگین سنی ۵۱ سال بودند.

داوطلبان این آزمایش پرسشنامه‌هایی را در مورد میزان مصرف روزانه سبزیجات، میوه‌ها و سایر غذاهایی که در طول روز می‌خوردند، پر کردند. آن‌ها ظرف ۲۰ سال به‌صورت مداوم هر چهار سال یک‌بار این کار را تکرار کردند. این تیم تحقیقاتی مصرف سبزیجات را به‌صورت یک فنجان سبزیجات خام یا دو فنجان سبزی‌های برگ‌دار تعریف کردند.

شرکت‌کنندگان در این تحقیق، علاوه بر نوع غذایی که مصرف می‌کردند، آزمایش‌هایی را برای اندازه‌گیری توانایی شناختی‌شان چهار سال پیش از پایان این تحقیقات انجام دادند. به‌طور میانگین افرادی که در این مرحله از تحقیقات شرکت داشتند، دارای میانگین سنی ۷۳ سال بودند. این آزمایش‌ها ذهنی بوده و چگونگی تغییر حافظه افراد را پیش از اندازه‌گیری‌های عینی مورد ارزیابی قرار داد.

دکتر چانگ ژنگ یوان، نویسنده این مطالعات به نیوزویک گفت: «مهم است که دریافتیم شرکت‌کنندگانی که ۱۸ تا ۲۰ سال زودتر مصرف بالاتر سبزیجات و میوه‌ها را آغاز کرده بودند، با احتمال کمتری در ابتلا به مشکلات شناختی روبرو می‌شدند.»

بااین‌حال او متذکر شد که با توجه به اینکه سطح حافظه و مهارت‌های فکری شرکت‌کنندگان در ابتدای پروژه اندازه‌گیری نشده بود،  این مطالعات محدودیت‌هایی نیز دارد. به عقیده وی مطالعات بیشتری لازم است تا تأیید شود که آیا خوردن این نوع مشخص از میوه‌ها و سبزیجات تأثیر مستقیمی روی از دست دادن حافظه دارند یا خیر.

 

آخرین اخبار

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از 30 دیماه

آغاز پیش فروش بلیت‌­های جشنواره فیلم فجر

دادستان آلمان مدعی شد

بازداشت جاسوس ایران در ارتش آلمان

با اعتبار 1450 میلیارد تومانی

بسته حمایتی کارگران واریز شد

در دیدار با سفیر ایران در بیروت

درخواست حریری از روحانی

آشنایی با روحانی خلع لباس شده

آقا میری؛ روحانی تلگرامی کیست؟ + عکس

ترکان خبر داد:

افشای علت کلافگی جهانگیری از ریاست جمهوری

مصوبه دولت بر زمین ماند

ایراد بنی اسرائیلی همتی به واردات خودرو خارجی

بهزاد نبوی: سوال اینجاست چرا تا این حد روی شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» کار می‌کنند؟

بهرام پارسایی:

نظر کمیسیون اصل ۹۰ درباره افزایش قیمت‌ خودرو؛غیر قانونی است!

توئیت قدوسی از مافیای گوشت و سقوط هواپیمای ارتش

واکنش به مصاحبه جنجالی موسوی خوئینی‌ها

هاشمی رفسنجانی: مگر امام اجازه‌ای خلاف قانون می‌داد؟

پیش بینی سلیمی‌نمین از قطعیت فتنه‌ ۹۸

در نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

هزینه‌ جشنواره فیلم فجر زیر تیغ سازمان بازرسی کل

حناپی

پولی شدن تردد از تونل‌ها در حد کارشناسی است

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.