ارتباط با ما در

نشریه اکسپرس:

ورزش برای همه بیماران دیابتی خوب نیست

ایجاد برخی تغییرها در رژیم غذایی یا سبک زندگی می‌تواند به جلوگیری از بروز بیماری دیابت در بدن کمک کند. درحالی‌که ورزش راه بسیار خوبی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است، برخی فعالیت‌ها نیز وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب شود.

منتشر شده

جامعه ایرانی– خطر ابتلا به دیابت نوع دو کاهش می‌یابد اگر برخی رژیم‌های غذایی رعایت شود و نوع ورزش افراد تغییر کند.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نشریه اکسپرس، شما می‌توانید با انجام برخی ورزش‌ها مانع از بالا رفتن قند خونتان شوید- اما فعالیت‌های هم وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب کنید یا با خطر پیچیدگی‌های دیابت روبرو شوید.

دیابت بیماری شایعی است که وقتی پانکراس هورمون انسولین کافی تولید نمی‌کند، بروز می‌یابد. بدن بدون انسولین کافی سعی می‌کند قند موجود در خون را به انرژی قابل استفاده تبدیل کند.

ایجاد برخی تغییرها در رژیم غذایی یا سبک زندگی می‌تواند به جلوگیری از بروز بیماری دیابت در بدن کمک کند. درحالی‌که ورزش راه بسیار خوبی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است، برخی فعالیت‌ها نیز وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب شود.

مرکز دیابت ژوزلین اعلام کرد که ورزش روزانه بخش مهمی از هر رژیم یا سبک زندگی دیابتی است. اما اگر با عوارض خاص دیابت روبرو هستید، برخی ورزش‌ها را نباید انجام دهید.

بر این اساس، بیمارانی که مبتلا به رتینوپاتی دیابتی هستند که به دلیل تغییرات ایجاد شده در رگ‌های خونی پرده‌ شبکیه رخ می‌دهد و ممکن است باعث خونریزی شود، باید از بلند کردن وزنه‌های سنگین یا قرار دادن سر در موقعیت برعکس خودداری کنند.

این مرکز درمانی تأکید کرد: «فعالیت فیزیکی روزانه در بیماران دیابتی بخش مهمی از سبک زندگی سالم محسوب می‌شود. ورزش برای سیستم قلبی و عروقی شما خوب است و می‌تواند به کنترل قند خون کمک کند. بااین‌حال برخی مواقع باید مراقب باشید که چه ورزشی انجام می‌دهید.»

افراد مبتلا به دیابت باید بیشتر به سمت ورزش‌های سبک بروند. تمرین‌های تکرارشونده روی پای بی‌حس می‌تواند منجر به شکستگی یا زخم شود. ضمن اینکه افراد دیابتی با قند خون بالاتر از ۴۰۰ باید از ورزش کردن اجتناب کنند.

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت هستند اما علائم آن به‌گونه‌ای نیست که باعث ایجاد احساس بد شود. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که ارزیابی قند خون پیش از ورزش، پس‌ازآن و در صورت امکان حین ورزش برای حفظ قند خون در سطوح مطلوب ضروری است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.