ارتباط با ما در

کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر:

واقعیت قیمت دلار در بازار با شایعات فضای مجازی متفاوت است

محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در خصوص کاهش قیمت طلا و سکه متأثر از کاهش قیمت دلار گفت: در حال حاضر نرخ ارز در فضای واقعی با آنچه که در فضای مجازی و در شایعات منتشرشده به گوش می‌رسد کاملاً متفاوت است. هر قیمتی که ارز پیدا بکند بر همین اساس هم قیمت طلا و سکه هم تعیین می‌شود.

منتشر شده

جامعه ایرانی– چند روزی است در بازار ارز شاهد افت چشمگیر قیمت دلار و یورو بوده‌ایم. کاهش قیمتی که مردم و دارندگان دلار را بر آن وا‌داشت تا هر چه زودتر با مراجعه به این بازار درصدد فروش ارزهای خود برآیند تا از ضرر بیشتر خود در پس این کاهش قیمت‌ها جلوگیری کنند. متأثر از این بازار و کاهش قیمت شاهد بودیم در برخی بازارهای موازی چون خودرو هم هرچند کم اما شاهد کاهش قیمت باشیم. بازار سکه و طلا هم از این کاهش‌ها بی‌نصیب نبود و دست‌خوش تغییر در قیمت‌ها بود تا جایی که نرخ سکه از ۵ میلیون به قیمتی نزدیک به ۴ میلیون رسیده است.

محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در خصوص کاهش قیمت طلا و سکه متأثر از کاهش قیمت دلار در بازار گفت: «در حال حاضر کاهش قیمت ارز تحت تأثیر هیجانات و التهاب بازار است و قیمت دقیقی در دست نیست. واقعیت قیمت دلار در بازار با شایعاتی که در فضای مجازی وجود دارد بسیار متفاوت است. به‌عنوان‌مثال در دادوستدهای چند روز قبل خبری منتشرشده که دریکی از شهرها دلار به قیمت ۷ هزار تومان خریداری می‌شود که این نرخ با واقعیت بازار متفاوت است. در حال حاضر نرخ ارز در فضای واقعی با آنچه در فضای مجازی و در شایعات منتشرشده به گوش می‌رسد کاملاً متفاوت است.»

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در پاسخ به این سؤال که آیا با کاهش قیمت دلار در بازار سکه و طلا شاهد مقاومت در برابر کاهش قیمت خواهیم بود یا خیر؟ گفت: «در بازار سکه و طلا با کاهش نرخ ارز به‌هیچ‌وجه شاهد مقاومت در کاهش قیمت طلا نخواهیم بود. هر قیمتی که ارز پیدا بکند بر همین اساس هم قیمت طلا و سکه هم تعیین می‌شود. بدین‌صورت که هراندازه قیمت ارز کاهش پیدا کند متعاقباً به همان اندازه قیمت طلا و سکه هم کاهش پیدا می‌کند.»

کشتی آرای در خصوص پیش‌بینی کاهش قیمت ارز و طلا گفت: «چون تخصصی درزمینهٔ بازار ارز ندارم پس پیش‌بینی در این زمینه نمی‌توانم داشته باشم. شاخص قیمت ارز بر اساس شاخص‌هایی است که بانک مرکزی و صراف‌ها تعیین می‌کنند. بازار طلا و سکه کاملاً متأثر از بازار ارز است. قیمت طلا و سکه حاصل‌ضرب قیمت جهانی طلا و قیمت ارز است. ما هم امیدواریم قیمت ارز پایین بیاید و از این امر استقبال می‌کنیم چون در کنار کاهش نرخ ارز قیمت هم طلا هم کاهش پیدا خواهد که این بدان معنی است در صنف طلافروشان شاهد رونق در کسب کارخواهیم بود.»

وی در پایان گفت: «علی‌رغم اینکه در بازار ارز شاهد هجوم گسترده مردم برای فروش ارزهای خود بودیم هنوز این اتفاق در بازار سکه طلا رخ نداده است. چراکه این بازار جدای متأثر بودنش از نرخ دلار، از بازار جهانی طلا هم تبعیت می‌کند.»

 

آخرین اخبار

رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

جزئیات تازه از آتش‌سوزی مدرسه دخترانه «اسوه»

در توییتر مطرح کرد؛

خط و نشان ترامپ برای بازرس ویژه تحقیق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دادستان تهران:

برای خاتمی کیفرخواست صادر می‌شود

رحمانی:

سیاه‌نمایی‌ در خیلی جاها غیرواقعی است

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

انعقاد پیمان منطقه‌ای برای افزایش سهم ایران از ترانزتیت

​وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۹۵ درصد دستگاه های کشور آمادگی ورود به تحول دیجیتال را ندارند

یک کارگردان خبرداد

لغو اجرای یک تئاتر به دلیل مختلط بودن بازیگران!

صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه مطرح شد؛

رهبر انقلاب: برخی‌‌ها برای نمایندگی مجلس خودشان را می‌کشند/ نباید دنبال ریاست بدویم

بعد از انتشار ویدئوی جنجالی صورت گرفت

واکنش وزیر اقتصاد به درگیری لفظی کارمند گمرک و نماینده مجلس

وزیر کار مطرح کرد؛

پیگیر آزادی کارگران بازداشتی فولاد اهواز هستم/مشکلات کارگران نباید امنیتی شود

در پاسخ به سوال کاظم جلالی:

علوی: اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات صحت ندارد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد:

ابلاغ به ۲۰۰ شرکت و هلدینگ برای استخدام فرزندان بازنشستگان

جهانگیری در آیین رونمایی ١٠ محصول فناورانه جهاددانشگاهی:

بودجه دولت گوشت قربانی شده است/پیام بودجه پیام غیرعادی بودن شرایط خواهد بود

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران:

بیشتر ماموران سد معبر فوق لیسانس دارند/ برخورد با دستفروشان باید بر پایه ادب و اخلاق باشد

شکوری‌راد:

فضای جامعه مشارکت جویانه نیست

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.