ارتباط با ما در

نشریه اکسپرس تشریح کرد

نشانه‌های هشدارآمیز یک بیماری مرگبار

بعضی مواقع، سرطان کلیه تنها به واسطه آزمایش‌هایی که ممکن است به بهانه دیگری انجام شده باشد، قابل تشخیص است. جدی‌ترین علائم سرطان کلیه شامل وجود خون در ادرار، درد دائمی کمر و پهلو و ورم پهلو می‌شود.

منتشر شده

جامعه ایرانی– علائم سرطان کلیه همیشه در مراحل اولیه و حتی پس از بروز به‌طور کامل مشخص و واضح نیست. اگر زود تشخیص داده شود قابل درمان است اما درصورتی‌که به سایر اعضای بدن سرایت کرده باشد، درمان غیرمحتمل می‌شود.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نشریه اکسپرس، به همین دلیل است که تشخیص علائم این بیماری در زودترین زمان ممکن، بسیار مهم است.

در بسیاری از موارد، در ابتدای امر هیچ نشانه واضحی وجود ندارد اما اگر این علائم بروز کنند علائمی نه‌چندان جدی مانند عفونت دستگاه اداری و سنگ کلیه خواهند بود.

بعضی مواقع، سرطان کلیه تنها به واسطه آزمایش‌هایی که ممکن است به بهانه دیگری انجام شده باشد، قابل تشخیص است. جدی‌ترین علائم سرطان کلیه شامل وجود خون در ادرار، درد دائمی کمر و پهلو و ورم پهلو می‌شود.

علائم عفونت دستگاه اداری و سنگ کلیه نیز شامل خون در ادرار می‌شود و درعین‌حال سنگ کلیه می‌تواند باعث درد در قسمت پائینی کمر شود.

سایر علائم سرطان کلیه شامل خستگی، کم اشتهایی و کاهش وزن، فشار خون بالا و تب می‌شود. عرق شبانه، تورم غدد در گردن، درد استخوان و سرفه به همراه خون نیز از دیگر علائم این بیماری است.

بااین‌حال، برخی از این علائم تنها زمانی بروز می‌کند که سرطان به سایر اعضای بدن، ازجمله استخوان یا ریه سرایت کرده است.

صرف‌نظر از اینکه آیا سایر علائم سرطان کلیه قابل پیش‌بینی هستند یا خیر، خون در ادرار باید توسط پزشک کنترل شود. حتی اگر خون داخل ادرار نشانه سرطان نباشد، باید درمان شود.

دورنمای درمان سرطان کلیه بستگی زیادی به بزرگی تومور و میزان سرایت آن به سایر اعضای بدن دارد. اگر هنوز تومور کوچک باشد و به سایر اعضا سرایت نکرده باشد، اغلب با عمل جراحی قابل درمان است.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.