ارتباط با ما در

محققان تشریح کردند

اکسیر جوانی کشف شد؟

فیستین یک سنولیتیک محسوب می‌شود؛ نوعی دارو که می‌تواند سلول های پیر را از بین ببرد. محققان این مطالعه برای بررسی اینکه آیا فیستین می‌تواند باعث خلاصی از دست سلول های آسیب دیده شود یا خیر، فیستین را به بدن موش‌های پیر منتقل کردند.

منتشر شده

جامعه ایرانی– یک فرآورده فرعی که به‌طور طبیعی در میوه‌ها و سبزی‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند به‌سلامت و طول عمر بیشتر انسان کمک کند.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نیوزویک، محققان در موسسه تحقیقات اسکریپس و کلینیک مایا بررسی کردند که آیا فیستین باعث افزایش طول عمر می‌شود یا خیر. مطالعات آن‌ها نشان داد که این ترکیب شیمیایی می‌تواند باعث افزایش ۱۰ درصدی طول عمر شود.

لاورا نیدرنهوفر، مدیر بخش زیست‌شناسی پیری و متابولیسم بدن در دانشگاه مینه‌سوتا و نویسنده ارشد این تحقیقات به نیوزویک گفت: «ما به دنبال دارویی هستیم که بتواند این سلول های آسیب‌دیده پیری که برای بدن بسیار سمی هستند و با افزایش سن تجمع بیشتری پیدا می کنند را از بین ببریم.»

وی در ادامه افزود: «مشخص شده که فیستین یک ترکیب طبیعی است که این سلول های پیر را از بین می‌برد یا حداقل ترشحات بد آن را به تعویق می‌اندازد.»

سلول ها با افزایش سن، وقتی به سطح مشخصی از آسیب‌دیدگی می‌رسند، به سمت پیری سلولی می روند. زمانی که یک فرد جوان است، سیستم ایمنی بدنش می‌تواند این سلول های پیر را از بین ببرد اما بدن افراد مسن تر در پاک‌سازی بدن از این سلول ها با مشکل روبرو می‌شود. تجمع این سلول ها می‌تواند منجر به التهاب و آزاد شدن آنزیم هایی شود که می‌توانند باعث تخریب بافت ها شوند.

فیستین یک سنولیتیک محسوب می‌شود؛ نوعی دارو که می‌تواند سلول های پیر را از بین ببرد. محققان این مطالعه برای بررسی اینکه آیا فیستین می‌تواند باعث خلاصی از دست سلول های آسیب دیده شود یا خیر، فیستین را به بدن موش‌های پیر منتقل کردند.

پاول روبینز، نویسنده ارشد دیگر این تحقیقات به نیوزویک گفت: «موش‌ها با افزایش ۱۰ درصدی افزایش طول عمر و سلامتی روبرو شدند که بسیار قابل توجه است.»

این تیم تحقیقاتی آزمایش فیستین را در محیط آزمایشگاه روی بافت چربی انسان نیز انجام دادند تا ببینند آیا این دارو باعث واکنش در سلول های انسانی هم می‌شود یا فقط روی سلول های موش موثر است. ازآنجایی‌که این دانشمندان توانستند سلول های پیری را در بافت چربی انسان نیز کاهش دهند، آن‌ها معتقدند که احتمالا فیستین روی بدن انسان هم جواب می‌دهد. با این حال، میزان فیستین در میوه‌ها و سبزیجات برای برخوداری از این مزایا کافی نیست و دانشمندان در حال بررسی بیشتر هستند.

جهت ثبت دیدگاه کلیک کنید

دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ادامه مطالعه

 

آخرین اخبار

۳۹ هزار دانشجوی غیر ایرانی در مراکز آموزشی کشور تحصیل می کنند

توزیع کارت بلیط متروی خبرنگاران از هفته جاری

جزئیات قوانین فرودگاهی و برنامه ریزی درحوزه حمل و نقل برای حج ۹۸

با موافقت مجلس؛

محیط بانان و جنگل بانان مجاز به استفاده از سلاح شدند

سازمان حمایت مصرف کنندگان

افزایش شهریه مدارس بدون تصویب کارگروه تنظیم بازار ممنوع است

نقطه ضعفی که هنوز ترمیم نشده است/ استقلال بدون مهاجم گلزن

نهایی شدن سناریوهای اصلاح ساختارشهرداری تهران/حذف ساختارهای موازی

علیخانی تشریح کرد؛

جزئیات طرح ترافیک جدید/ در حوزه حمل‌ونقل مدیر با سابقه نداریم

بازار داغ کلاهبرداران اینترنتی برای اعزام نیروی کار به خارج

ادعای حمله به ایران عملیات روانی است/تجاوزآمریکا پیگیری حقوقی شود

در حاشیه دیدار مردمی دادستان کل کشور مطرح شد

«علاءالدین» متواری است

معاون رئیس جمهور:

بانکها موسسات خیریه نیستند

صاحب علاالدین متواری است/ نمی‌دانیم چگونه از زندان فرار کرده است

جهرمی اعلام کرد؛

حمله سایبری به ایران موفق نبود/ ۳۳میلیون حمله را خنثی کردیم

وزیر نیرو:

ایرانیان، مصرف کننده ارزان‌ترین آب از طریق یارانه‌های انرژی هستند

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.