ارتباط با ما در

محققان تشریح کردند

اکسیر جوانی کشف شد؟

فیستین یک سنولیتیک محسوب می‌شود؛ نوعی دارو که می‌تواند سلول های پیر را از بین ببرد. محققان این مطالعه برای بررسی اینکه آیا فیستین می‌تواند باعث خلاصی از دست سلول های آسیب دیده شود یا خیر، فیستین را به بدن موش‌های پیر منتقل کردند.

منتشر شده

جامعه ایرانی– یک فرآورده فرعی که به‌طور طبیعی در میوه‌ها و سبزی‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند به‌سلامت و طول عمر بیشتر انسان کمک کند.

به گزارش جامعه ایرانی به نقل از نیوزویک، محققان در موسسه تحقیقات اسکریپس و کلینیک مایا بررسی کردند که آیا فیستین باعث افزایش طول عمر می‌شود یا خیر. مطالعات آن‌ها نشان داد که این ترکیب شیمیایی می‌تواند باعث افزایش ۱۰ درصدی طول عمر شود.

لاورا نیدرنهوفر، مدیر بخش زیست‌شناسی پیری و متابولیسم بدن در دانشگاه مینه‌سوتا و نویسنده ارشد این تحقیقات به نیوزویک گفت: «ما به دنبال دارویی هستیم که بتواند این سلول های آسیب‌دیده پیری که برای بدن بسیار سمی هستند و با افزایش سن تجمع بیشتری پیدا می کنند را از بین ببریم.»

وی در ادامه افزود: «مشخص شده که فیستین یک ترکیب طبیعی است که این سلول های پیر را از بین می‌برد یا حداقل ترشحات بد آن را به تعویق می‌اندازد.»

سلول ها با افزایش سن، وقتی به سطح مشخصی از آسیب‌دیدگی می‌رسند، به سمت پیری سلولی می روند. زمانی که یک فرد جوان است، سیستم ایمنی بدنش می‌تواند این سلول های پیر را از بین ببرد اما بدن افراد مسن تر در پاک‌سازی بدن از این سلول ها با مشکل روبرو می‌شود. تجمع این سلول ها می‌تواند منجر به التهاب و آزاد شدن آنزیم هایی شود که می‌توانند باعث تخریب بافت ها شوند.

فیستین یک سنولیتیک محسوب می‌شود؛ نوعی دارو که می‌تواند سلول های پیر را از بین ببرد. محققان این مطالعه برای بررسی اینکه آیا فیستین می‌تواند باعث خلاصی از دست سلول های آسیب دیده شود یا خیر، فیستین را به بدن موش‌های پیر منتقل کردند.

پاول روبینز، نویسنده ارشد دیگر این تحقیقات به نیوزویک گفت: «موش‌ها با افزایش ۱۰ درصدی افزایش طول عمر و سلامتی روبرو شدند که بسیار قابل توجه است.»

این تیم تحقیقاتی آزمایش فیستین را در محیط آزمایشگاه روی بافت چربی انسان نیز انجام دادند تا ببینند آیا این دارو باعث واکنش در سلول های انسانی هم می‌شود یا فقط روی سلول های موش موثر است. ازآنجایی‌که این دانشمندان توانستند سلول های پیری را در بافت چربی انسان نیز کاهش دهند، آن‌ها معتقدند که احتمالا فیستین روی بدن انسان هم جواب می‌دهد. با این حال، میزان فیستین در میوه‌ها و سبزیجات برای برخوداری از این مزایا کافی نیست و دانشمندان در حال بررسی بیشتر هستند.

 

آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب

گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید

1.5میلیون بیکار زیر 29سال

دهه‌شصتی‌ها،۴۷درصد جمعیت بیکاران

وندی شرمن خبر داد:

دلایل اوباما برای عدم پذیرش تروریستی اعلام کردن سپاه

منابع فلسطینی اعلام کردند

دولت جدید فلسطین طی چند روز آینده تشکیل می‌شود

تحلیل از تصمیم مدیران سیما

نود در شبکه تازه یا …

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر

محموله ۳۰۰ هزار یورویی آلمان تحویل شد

مرتضی مبلغ:

نمی‌توان منتظر جریان سومی در جامعه به موازات اصولگرایی و اصلاح‌طلبی بود

با طرح نمایندگان مجلس

تشکیل یک وزارتخانه جدید در دولت

وزیر کشور

خسارات سیل به منازل و مزارع مردم تامین خواهد شد

زهرا نژاد بهرام اظهار کرد:

سه اتفاق خطرناک در تهران از زبان عضو شورای شهر

با ۱۲۵ امضای نمایندگان طرح شد

تعویق زمان برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها در سال ۹۸

حسن روحانی خطاب به امریکا:

زنجیره IR8 را رونمایی خواهیم کرد

در واکنش به اخبار سیما

نامه یاسر به علی‌عسگری درباره مرحوم پدر

تقی آزاد ارمکی

چرا مسئولان در گذشته به مسئولیت‌شان عمل نکردند تا مجبور نشوند وارد گل ولای شوند

مصطفی ترک همدانی

دادگاه تجدیدنظر هنگامه شهیدی برگزار نشد

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.