ارتباط با ما در

سردار حسین رحیمی خبر داد:

افزایش ۵ درصدی جرائم خرد در تهران

در طول هفته جاری ۵۰۱ سارق شناسایی شدند و با همکاری خوب دستگاه قضا و صدور ۳۳۳ حکم قضایی همکارانم در پلیس پیشگیری، موفق به شناسایی و دستگیری این متهمان شده اند/ آمار جرائم خرد در مقایسه با سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

منتشر شده

جامعه ایرانی- سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران گفت: از بعدازظهر روز جاری که آغاز مراسم عزاداری‌های محرم را شاهد هستیم پلیس پایتخت در آماده باش کامل بوده و از ابتدا تا انتهای مراسم را در کنار مردم خواهد بود.

رییس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح رعد ۱۵ در مقر اصلی پلیس پیشگیری تهران بزرگ در جمع خبرنگاران گفت: در طول هفته جاری ۵۰۱ سارق شناسایی شدند و با همکاری خوب دستگاه قضا و صدور ۳۳۳ حکم قضایی همکارانم در پلیس پیشگیری، موفق به شناسایی و دستگیری این متهمان شده اند.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح ۷۸۴ پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: در این طرح ۱۲۹ دستگاه خودرو و ۱۱۶ دستگاه موتور سیکلت مسروقه کشف و ۳۰ باند سرقت متلاشی شد و براساس ارزش گذاری اولیه بر اموال مکشوفه بیش از ۷ میلیارد تومان اموال مسروقه کشف شده است.

سردار رحیمی با اشاره به اعتراف سارقان دستگیر شده به بیش از ۱۲۵۰ فقره سرقت خاطرنشان کرد: در میان دستگیرشدگان ۴۵ درصد آن‌ها دارای سوابق قبلی مجرمانه بوده و ۲۷۰ نفر برای اولین بار دستگیر شدند.

رحیمی از انهدام یک باند مطرح و بزرگ مواد مخدر که از زاهدان به تهران مواد را منتقل کرده بودند اشاره کرد و گفت: ۱۴۱ کیلوگرم مواد مخدر از این باند کشف و ضبط شد.

رحیمی در ادامه با اشاره به دستگیری ۲۰ قاچاقچی عمده کالا افزود: به دنبال دستگیری این افراد ۵۰ پرونده قضایی در حوزه قاچاق کالا تشکیل و ۱۵ هزار قلم انواع کالای قاچاق کشف شد. همچنین ۲۰۱ خرده فروش و ۵۰۰ معتاد متجاهر نیز دستگیر و از تمام مجرمان دستگیر شده ۶ قبضه سلاح جنگی، ۵۰ قبضه سلاح سرد و بیش از ۵۰۰ فشنگ جنگی کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس تهران درباره افزایش جرایم و سرقت‌ها به دنبال وضعیت نامساعد اقتصادی ماه‌های اخیر و تأثیر این وضعیت بر وقوع جرم گفت: این یک واقعیت است که بحث‌های اقتصادی و معیشت مردم در وقوع جرایم تأثیرگذار است، ولی خوشبختانه در سال جاری جرایم خشن پایتخت به شدت کاهش یافته و حتی جرایم مسلحانه سال قبل نیز در حال پیگیری است، ولی باید گفت که متأسفانه جرایم خرد در حدود ۵ درصد افزایش داشته است.

رحیمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره فعالیت مجرمان در فضای مجازی، اظهار کرد: هجرت مجرمان به فضای مجازی جدی است و در همین راستا ما علاوه بر اینکه پلیس فتا را تقویت کرده ایم، رده پلیس فتا را در یگان‌های تخصصی فعال کرده ایم.

وی درباره کشت موادمخدر در برخی گلخانه‌ها و … نیز گفت: پلیس مبارزه با موادمخدر و پلیس اماکن هماهنگی خوبی در این زمینه با یکدیگر دارند و پلیس اماکن نیز براین فضا‌ها رصد می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره آمار جرائم خشن در تهران نیز گفت: طی یک سال گذشته وقوع جرائم خشن و مسلحانه در تهران کاهش داشته است و بسیاری از جرائم خشن و مسلحانه مربوط به سال‌های قبل نیز کشف شده است.

رحیمی در مورد جرائم خرد نیز گفت: آمار جرائم خرد در مقایسه با سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

 

آخرین اخبار

در اثر تصادف

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون او درگذشتند

دردور سوم

عارف رئیس، موسوی لاری نائب رئیس شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان باقی ماند

با افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

هزینه وام مسکن برای زوج های تهرانی ۱۴.۵ میلیون تومان شد

عراقچی:

پایبندی به تعهدات اقتصادی خواسته ایران از اروپا است

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان

مهدی تاج در فدراسیون فوتبال ماندنی شد

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد خبرداد:

بازداشت یک مدیر آموزش و پرورش به اتهام اختلاس

لاهوتی:

با وجود تحریم‌ها، آمار ۵ میلیون گردشگر خارجی قابل قبول نیست

جعفری:

۵ نفر از مرزبانان ربوده شده میرجاوه آزاد شدند

جزییات معافیت‌های تازه سربازی:

از مامورشدن سربازان حقوق‌دان تا معافیت چندماهه بیماران

گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه

احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

هرمیداس باوند:

روسیه وچین شرکای تجاری مطمئنی برای مانیستند/این دو کشور به هر۷قطعنامه ضدایرانی رای داده اند

علی صوفی در گفت‌وگو با جامعه ایرانی:

منتقدان ظریف اتهام پول‌شویی را متوجه خودکرده‌اند

داوود محمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با جامعه ایرانی:

دولت نمی‌تواند در شرایط کنونی به مطالبات معلمان پاسخ دهد

رحیمی:

ظریف فقط گوشه‌ای از پشت پرده مخالفت‌ها با «FATF » را مطرح کرد

سی ان ان مطرح کرد

برای سلامت قلب خود، تخم‌مرغ بخورید

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.