ارتباط با ما در

قرجه طیار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با جامعه ایرانی تشر یح کرد

آمارهای دولت از نرخ تورم و بیکاری واقعی است؟

قرجه طیار: مردم با مشکلات با تحریم و تورم کنار می‌آیند ولی با عدم شفافیت مشکل دارند.

منتشر شده

جامعه ایرانی  قرجه طیار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ما به خاطر دادن آمارهای نادرست در مورد تورم و بیکاری  از مرکز آمار به‌شدت گله‌مند هستیم.

در روزهای گذشته مطابق ماه های گذشته مرکز آمار ایران نرخ تورم و بیکاری را اعلام کرد. این مرکز نرخ تورم منتهی به تیرماه سال جاری ۸.۷ درصد و نرخ بیکاری را ۱۲.۱ درصد اعلام کرد.

این آمار در حالی منتشر می‌شود که در بازار شاهد افزایش قیمت سکه از دو میلیون به سه و نیم میلیون و دلار از پنج هزار و هشت‌صد تومان به نه هزار تومان هستیم. در مورد بقیه مایحتاج مردم هم وضع به همین منوال است. این تناقض بین آمار مرکز آمار ایران و واقعیت های حاکم بر بازار و تاثیر آن بر سفرهای مردم از کجا نشات می گیرد.

 قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس در گفت‌وگو با جامعه ایرانی ضمن تائید غیرواقعی بودن آمار مرکز آمار ایران اظهار داشت: واقعاً برای آماری که مرکز آمار ایران برای نرخ تورم اعلام کرده است متأسفم. این آمار به‌هیچ‌وجه با واقعیت‌های جامعه همخوانی ندارد.

تورم یک‌رقمی نیست

وی افزود: هرکسی که در جامعه زندگی کند می‌داند تورم یک‌رقمی نیست. نرخ بیکاری ۱۲.۱ درصد به‌هیچ‌وجه با واقعیت‌های جامعه همخوانی ندارد. احساس می‌کنم دولت و مرکز آمار برای توجیه عملکرد خود این آمار را که به‌هیچ‌وجه با واقعیت‌های جامعه همخوانی ندارد اعلام کردند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره دست‌کاری در آمار چه تأثیری بر حل مشکلات اقتصادی خواهد داشت، گفت: دست‌کاری در آمار ایجاد بدبینی بین مردم خواهد کرد. واقعاً باید با مردم واقعیت‌های جامعه و اقتصادی و آماری را در میان بگذاریم. مردم محرم اسرار نظام هستند.

 

مردم عدم شفافیت را نمی‌پذیرند

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مردم در وضعیت کنونی اقتصادی مشکلات را درک می‌کنند. مردم با مشکلات با تحریم و تورم کنار می‌آیند ولی عدم شفافیت را نمی‌پذیرند.

وی در ادامه گفت: این عدم شفافیت و غیرواقعی صحبت کردن با مردم، ناامیدی و بدبینی را نسبت به حاکمیت بیشتر می‌کند و باعث ایجاد یاس و نامیدی در جامعه می‌شود. من به‌عنوان نماینده مردم از دولتمردان تقاضا دارم با مردم شفاف و صادقانه رفتار کنند. وی افزود: مردم همیشه پایبند نظام و ارزش‌ها بودند و در تمامی مشکلات با نظام همراهی کردند.

طیار ادامه داد: انتظار  مردم از دولتمردان شفافیت و صداقت است. ما به خاطر دادن این آمار از مرکز آمار به‌شدت گله‌مند هستیم. در جلسه علنی مجلس هم یک سری از نمایندگان در نطق‌ها و اظهارنظرهایشان گله‌مندی خود را از آمار ارائه‌شده اعلام کردند.

وی در پایان خبر از رسیدگی انتشار آمار اشتباه توسط مرکز آمار را داد و گفت: انشا الله در هفته آینده در کمیسیون اقتصادی برای این مسئله نشست ویژه‌ای خواهیم داشت.

 

آخرین اخبار

اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران؛ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه

وال استریت مدعی شد؛

رد و بدل شدن پیام میان ایران و آمریکا

عذرخواهی باشگاه پرسپولیس و علیرضا بیرانوند از نیروی انتظامی

شکایت مجلس از ۱۵ نهاد به دلیل عدم حمایت از آمران به معروف

هشدار ۷۶ ژنرال و دیپلمات سابق آمریکا درباره تقابل با ایران

صنعت تولید کاغذ در اغما/ فرجام ۴ دهه اتکا به واردات

اشتباه محاسباتی دشمن درباره قدرت ایران پرهزینه خواهد بود

لاریجانی سالروز فتح خرمشهر را تبریک گفت

جاده برجام یک طرفه پیش نخواهد رفت/ با بدعهدی«اقدام متقابل» می‌کنیم

به مناسبت روز دزفول؛

دزفول از «شهر هزار موشک» تا «بلد الصواریخ»/مقاومت درس همیشگی مردم

چگونه بفهمیم مشترک پر مصرف هستیم؟

مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران تمدید شد

ظریف: چرا باید به تماس پمپئو که لحن توهین‌آمیزی دارد پاسخ دهم؟

کمبود نیرو در «شیرخوارگاه آمنه»/ پوشش ۲۶ هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست

دولت برای سامان دادن به بازار خودرو چه کاری باید انجام دهد؟

از دست ندهید

Copyright © 2018 JamehIrani. تمامی حقوق این پایگاه مطابق قانون متعلق به جامعه ایرانی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.